Sahil Düğünü İsteyenlere İlham Verecek 5 Ayakkabı Önerisi

Sahil Düğünü İsteyenlere İlham Verecek 5 Ayakkabı Önerisi

Sahil Düğünü İsteyenlere İlham Verecek 5 Ayakkabı Önerisi

Kumların üzerinde, gökyüzü ile deniz mavisinin kucaklaştığı bir düğün, nikah ya da özellikle after hayali kuranlarımız hatırı sayılacak kadar çoktur. Kapalı ortamda yapılan düğünlerde, beyaz gelinliğin altına ayakkabı seçmek hayli zordur: Zira o güzelim ayakkabılar, birbirinden güzel bir çiçek bahçesindeymişiz gibi kafamızı karıştırır. Yüksek topuk, parlak rötuşlar, dantel, stiletto, platform, romantik, bohem… Gelin görün ki; iş, bir deniz kıyısında kumlu bir yüzeyde yürümek olunca seçeneklerimiz tamamen değişir ve azalır.
Bu yazımızda; kum ile mücadele etmeden, doğanın huzur verici akışının bir parçası olmanıza yardımcı olacak beş ayakkabı önerisi derledik.

Yazlık Terlikler

Yaz aylarında birçoğumuzun tutkusu ve bohem kombinlerin vazgeçilmezi olan parmak arası terlikler, akla ilk gelen şık ve rahat tercihlerden biri. Bir sahil düğünü planlıyorsanız, tabanı düz ayakkabı/terlikler seçmek en makul çözümdür. Size en çok yakıştığını düşündüğünüz parmak arası terlik ile şık ve özgün bir görünüm yakalayabilirsiniz. Eğer bilekleriniz gelinliğinizin altından görünüyorsa kombininize şık bir halhal ekleyebilirsiniz.
Kısa ya da mini model bir etek tercih ettiyseniz; bileklerinize iri taşlı halhallar takıp bacaklarınızı daha da öne çıkarabilirsiniz. Böyle modellerde bacak aksesuarları görünümünüze yeni bir yön vermek için harika malzemelerdir. Örneğin kolunuza taktığınız bej, kahve tonları bir kol bileziği ile aynı renk veya tonlarda bir bacak bileziği yahut halhal, size egzotik bir görünüm yaratacaktır.

‘’Topuklusuz Yapamam’’ Diyenlere

‘‘Uzaya da gitsem stilettomu giyerim.’’ diyen canımız frapan kadınlar için dolgu topuk ayakkabılar sahil kutlamalarınızda hayat kurtaracak.
Dolgu topuklar size demode geliyorsa hemen ön yargılı olmayın. Şeffaf dolgular, nude veya şeffaf bantlarla modern bir tarz yakalanabilir.
Sahil düğününüz için böyle bir ayakkabıda karar kılarsanız; hafif ve tam dolgu olmasına dikkat ederek görünmez kazaları önleyebilirsiniz ve konforlu bir tercih yapmış olursunuz. Unutmayalım ki; kalın topuklu ayakkabılar bu sınıfa dahil edilmez, kum yüzeyinde giyilmeye de pek elverişli sayılmazlar.

Sade, Rahat, Bohem

Bir babet seçmekte zorlanıyorsanız ya da bunun çok sıradan olduğunu düşünenlerdenseniz ve alışılmadık denemelerden hoşlanıyorsanız; belki sahil düğününüzde ya da sahilde yapacağınız after kutlamanızda bu balet ayakkabılara bir şans verip herkesi şaşırtabilirsiniz. Bu ayakkabılarla, tabanlarınızda kumun narin yumuşaklığını hissedebilir, manzaranın bir parçası olabilirsiniz. Yapacağız canlı renk tercihleri ve aksesuarlarınızla yürüyen bir sanat olabilirsiniz.

‘’Tarzımdan Ödün Veremem’’ Diyenlere

Birçoğumuz; günlük hayatımızdaki tarzımız dışındaki radikal denemelerden pek hoşlanmayabiliriz. Özellikle ayakkabı tercihinde bu durum kendini daha sık gösterir. Topuklu ayakkabılardan bilinçli olarak, herhangi bir sağlık durumundan ötürü uzak duruyor olabilirsiniz ya da tamamen kişisel estetik anlayışınızla da ilgili olabilir. O halde sahil düğünü veya kutlamanızda spor ayakkabılar sizin için biçilmiş kaftan!

Özgür Ayaklar

Yoksa siz özgür ayaklar akımından mısınız?
Eğer ayakkabısız bir görünüme karar verdiyseniz; saçlarınıza takacağız rüstik bir taç ve salaş takılarınızla otantik görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.
Bizce, ayaklar her zaman ayakkabıya ihtiyaç duymaz. Çıplak ayaklarla da düğün yapılır! Böylece en mutlu gününüzde daha çok dans edebirsiniz.

Yorum bırakın


E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir