Nikahta İstenen Evraklar 2020

Nikahta İstenen Evraklar 2020

Öncelikle bu atmış olduğunuz evlilik adımı için sizleri tebrik ederiz. Ömür boyu sürecek mutlu bir evliliğiniz olması temennisiyle gerekli evraklara 2020 yılı itibariyle beraber inceleyelim.

Evlenme Beyannamesi

İlgili beyanname başvuracağınız evlilik dairesi tarafından düzenlenmekte ve gerekli doldurum işlemleri aynı şekilde evlilik dairesi tarafından yapılmakta ve onaylanmaktadır.

Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi

Habertürk’ten Alınmıştır.

Sürücü belgesi vb belgeler değil direk Nüfus Cüzdanı olmalıdır. Fotokopileri evlilik dairesinde kalıyor fakat aslı gibidir işareti için Nüfus Cüzdanınızın kendisininde yanınızda olması gerekmektedir.

Vesikalık Fotoğraf

Son 6 ayda çekilmiş, renkli ve ön cepheden çekilmiş vesikalık fotoğraf istenmektedir. Alın ve çene kısmınızın açık olarak başörtülü fotoğrafta kabul ediliyor.

Nikah Sağlık Raporu

Nikah sağlık raporu alımı için gerekli adımlar.

  • Anamnez
  • Muayene
  • Testlerin Yapılması
  • Danışmanlık Verilmesi
  • Sağlık Raporu Düzenlenmesi
  • Kayıt – Bildirim Sistemi

Özel hastanelerden alınan sağlık raporları kabul edilmemektedir.

Evlilik raporlarınızı sağlık ocaklarından veya devlet hastanelerinden alabilirsiniz. Fakat; aile hekimizin imza ve kaşesi ilgili raporda mutlaka olmak zorunda.

İkamet Harici Şehirdeyseniz İzin Belgesi

Her ikinizinde ikameti aynı şehirde ise bu belgeyi almanıza gerek yoktur. Fakat; ikinizden birinin ikameti farklı şehirdeyse Belediyeden izin belgesi almanız gereklidir.

Mutlu, huzurlu bir aile kurmanız temennisiyle.

Yorum bırakın


E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir