Nişan Töreni Neden Düğünden Önemli?

Nişan Töreni Neden Düğünden Önemli?

Nişan töreninin önemi ve nişanlık seçimi ile ilgili olarak neden düğünden daha önemli olduğuna burada değineceğiz.

İlk İntiba ve İlk Tanışma

Genel anlamda gelin tarafının erkeği ilk gördüğü, erkek tarafının ise gelini ilk gördüğü an nişan törenidir. İlk intibalar yüksek bir önem taşır. İlk intibada verilen ilk izlenim değişmez bir yapıya sahiptir. Bu sebeple ilk intibayı barındırdığından dolayı nişan törenleri yüksek önem arz eder.

Akrabaların Kaynaşması

Her iki tarafından akrabaları nişan töreninde bir birini analiz eder ve tanışır. Bu çiftlerin evlilikleri sırasında önemli ipucuları barındırır. Aynı zamanda her iki akraba grubu da bu vesileyle kaynaşmış olurlar.

Düğün Töreni Önizlemesi

Düğün öncesi düğünle ilgili süreç değerlendirmesi yapabileceğiniz hazırlık töreni denebilir. Nişan töreni yapan çiftlerin çok daha başarılı düğün törenleri olduğu görülmüş. Bu sebeple düğün törenini hazırlık olarak değerlendirmek doğru olacaktır.

Nişan Türk Adetlerindendir

İster aile içinde ister bir mekanda nişan değiştirilemez bir Türk adetidir. Nişan töreninin büyüklüğü ise tamamen çiftlerin insiyatifinde kalmış bir durumdadır.

Aklınızda nişan töreninizle ilgili bir soru varsa bunları Düğün Forum kısmımızdan bizlere danışabilirsiniz. Alanında uzman ekibimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Yorum bırakın


E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir