Gelinlik Mağazası İçerisinde Kuaför Hizmeti Neden Yasaklandı?

Gelinlik Mağazası İçerisinde Kuaför Hizmeti Neden Yasaklandı?

Son dönemlerde özellikle tesettür merkezli Instagram’da ünlenen gelinlik mağazalarında kuaför hizmeti dahil paketler satılmaya başladı. Bu durum sebebiyle kaynaklı bir çok mağduriyette Gelinlik Dergisi olarak bizlere ulaştı. Konuyu derinlemesine araştırdığımız zaman bu sorunun temel nedenini öğrenmiş bulunuyoruz.

Bize ulaşan şikayetlerden bir tanesi şu şekildedir;

… Makyajımı herhangi bir personel yaptı makyöz olduğunu düşünmüyorum o kadar berbattı …

Ümran

Tam donanımlı kuaför salonu ile gelinlik mağazası içerisinde hizmet veren kuaför salonu aynı hizmeti veremeyecektir. İlgili Makyöz zaten işinde 5 üzerinden 2 üstünde 3,4 ve 5 denginde olsa Kuaför salonunda çalışıyor olurdu. Genel olarak gelinlik mağazasında hizmet veren personelin Makyaj, Gelinbaşı Tasarımı ve Türban Tasarımlarından anlamadığı fark edilmiştir.

Bu sebeple Gelinlik Dergisi Listelenme Standartları dahilinde Tekil veya Paket olarak gelinlik mağazası içerisinde kuaför hizmeti veren mağazaların listelenmemesine karar verilmiştir.

Yüksek standartlar temeline uygun hareket edebilmek amacıyla Gelinlik Dergisi olarak belirlemiş olduğumuz prensiplere itinayla dikkat ediyoruz.

Ana Marka ve Şube Fark Detayı

Dergimiz yönetimi genel olarak bazı markaları listelememeye karar vermiştir. Fakat; bu kuralımıza istisnalarda belirlenmiştir. Yüksek standart felsefesine sahip bazı mağazalar ana markadan ayrı bir bileşende listelenmiştir. Fakat; genel itibariyle kuaförlük hizmeti barındıran mağazalar bu listelenme dışında tutulmuştur.

Yorum bırakın


E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir