GELİNİN MAKYAJI

GELİN MAKYAJI

Gelinin Makyajı, Düğün Makyajı Hakkında Bilgiler

Gelinin makyajı

Konu gelinin makyajı olunca istenen; gelini sanki makyajsız gibi göstermesi ve aynı anda da sevimli, zarif ve masum bir havaya büründürebilmesidir. Bundan dolayı, gelin makyajı doğal olmalı ve amacı gelinin güzelliğini ön plana çıkartmada yardımcılık olmalıdır. Ayrıca, düğünün geç saatlerine kadar bozulmadan kalabilmelidir.

Bu özet girişle birlikte gelin daha detaylı olarak nelere dikkat etmemiz gerektiğine bir bakalım.

MAKYAJDA DOĞAL SEÇİM YAPIN

Gelin ve makyaj

Düğün tarihinden 15-20 gün kadar önce, makyöz/makyör ile detayları görüşmeli, randevunuzu almalı ve cildinize uygun olan renkleri de seçmelisiniz. Bu arada, gelinliğinizin renk tonu, saç modeliniz ve aksesuarlarınız da makyajınızla bir bütünlük sağlayacağından bunları da detaylarıyla konuşun. Kullanılan makyaj malzemelerinden özellikle ruj düğünde yanınızda bulunmalıdır.

Makyajınızın pastel tonlarda olması daha genç ve doğal bir görüntü sağlar.

Güzel ve kalıcı bir makyajın sırrı cildinize uygun bir nemlendirici uygulanmasıdır.

Makyajda abartıya kaçılmamalı, doğallık kuralına uyulmalıdır.

Düğün Makyajınızda, düğünün geç saatlerine kadar bozulmadan kalabilmesi için dikkatli bir şekilde yapılması, kaliteli ve kalıcı ürünler kullanılması şarttır. Renklerin birbirlerine karışmasını önlemek için, cilt tamamen nemlendirilir ve makyaj bittikten sonra makyajın üzerine transparan türde bir pudrayla geçilir.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken bir konu ise makyajda kullanılan renklerin, gelinliğe, aksesuarlarına ve ten renginize uyumudur.

Açık bir gelinlik tercih etmişseniz, yüzünüze yapacağınız makyajı dekoltenize de hafifçe yayın. Yüz rengi ile dekolte rengi farklı olmamalıdır.

Düğününüzden birkaç gün önce aşırı güneş ışığından sakının. Güneşten kızarmış olan bir yüz resimlerde iyi çıkmaz.

Makyajınızın gelinliğe bulaşmasını engellemek amacıyla, gelinliğinizi giyerken makyajlı olan bölgelerinizi kağıt havlu ile örtün.

SAYFALAR

EMAIL LİSTEMİZE KAYIT OLUN