GELİNİN KİLOSU

GELİNİN KİLOSU

Fazla Kilolardan Kurtulmak için Öneriler ve Diyet Hakkında Bilgiler...

Gelinin kilosu

Her gelin düğün gününde muhteşem olmak ister. Aynı gelinlik, saç ve makyaj gibi, eğer gelin adayının fazla kilosu varsa bu konu da düğünden birkaç ay önce planlanarak sistemli bir şekilde düzenlenmelidir.

Diyet konusunda çoğunlukla yapılan bir yanlış, düğüne az bir zaman varken uygulamaya konan ağır diyetlerdir. Böyle şok diyetler ile kısa zamanda kilo verseniz de, diyeti bıraktığınızda daha fazlasını geri almanız ihtimali çok kuvvetlidir. Böyle diyetler uzmanlar tarafından önerilmez. Hızla kilo verdiren diyetler metabolizmayı yavaşlatırlar. Diyet bırakıldığında ise daha fazla kilo geri alınır.

DİYET VE SPORLA İNCELMEK

Gelin ve diyet

Fazla kilolarınızdan kurtulmak için diyet kararınızı 5-6 ay önce verin ve yavaş yavaş ideal kilonuza yaklaşın. Diyet uzmanları, yavaş yavaş ve sistemli verilen kiloların geri alınmasının daha zor olacağı konusunda birleşmektedirler. Kilo verme konusunda uzman yardımı alınmalıdır. Diyetiniz bir diyetisyen tarafından planlanmalı, siz de bunu uygulamalısınız.

Uzman tavsiyelerine göre; sebzeyi, meyveyi ve suyu bol olarak tüketmeyi, karbonhidrat türlerinden (ekmek, makarna, pilav, hamurişi gibi), fast food yemeklerden, fazla alkolden ve tatlılardan kaçınmalıyız.

Ayrıca mümkün olduğu kadar bol hareket de önerilmekte. Spor için vakit ayıramasanız da, en azından yürüyüş yapabilir, asansörü değil, merdiveni kullanabilirsiniz. Sporla birlikte uygulanan diyetin daha verimli ve sağlıklı olduğunu belirten uzmanlar, aynı zamanda medyatik diyetlerden kaçınmamız gerektiğini söylemekteler. Herkesin vücudu, metabolizması ve yaşam tarzı kendine hastır. Bir uzman tarafından özel olarak yazılacak bir diyetle kalıcı ve sağlıklı olarak kilolarınıza veda edebilirsiniz.

Not: Bu bilgiler genel bir fikir vermek amacıyla derlenmiştir. Daha detaylı bilgiler için lütfen uzmanlara başvurunuz.

Bütün çabalara rağmen istediğiniz kiloya ulaşamadınız mı? O zaman da boşverin, zaten sizinle evlenecek olan kişi sizi kilolu olarak beğenmedi mi? Üstelik herkes de ince kadından hoşlanacak diye bir kural da yok değil mi? Belki müstakbel eşiniz sizi balık etli olarak görüp beğendiği için sizinle evlenmeye karar vermiştir.

SAYFALAR

EMAIL LİSTEMİZE KAYIT OLUN