GELİN ARABASI

GELİN ARABASI

Gelin Arabası Seçimi

Gelin arabası 1

Evet, sıra geldi gelin arabanıza! Sizi ömrünüzün o en heyecanlı gününde taşıyacak gelin arabası nasıl olmalı? Kendi aracınız ya da aileden-arkadaşlardan birisinin aracı arabası olarak seçilir. Daha iddialı bir seçim için neden bir limuzin olmasın diyenleriniz de olabilir. Bu seçimle, eşinizle yaptığınız ilk romantik yolculuk keyfini limuzinde yudumlayabileceğiniz şampanya ile çıkarabilirsiniz. Limuzin için beyaz renk çok iyi bir seçimdir. Nostaljiyi sevenlerdenseniz, sıradışı bir hava yaratarak dikkatleri üzerimizde toplamak isterseniz; antika bir Buick, Oldsmobile, Chevrolet veya Jaguarı tercih edebilirsiniz. Klasik bir seçim taraftarıysanız ve bir Rolls-Royce bulabilirseniz ne güzel olur değil mi? Tabii ki günümüzü yaşayanlardansanız son model Mercedesler, BMWler veya Amerikan arabaları da her zaman tercih edilen seçeneklerdir. Ya damadın kendi kullandığı spor bir otomobile ne dersiniz? Sıra dışı ve çekici bir seçenek olsa bile, yine de böyle bir özel günde damadın aracı park etmesi, para isteyen çocuklarla uğraşması gibi sebeplerden dolayı yorucu ve sinirlendirici olabilir. Damat içki alacaksa zaten aracı kulanmamalıdır.

Eğer bir motosiklet tutkunuysanız ve en özel gününüzde motorunuzun da sizle birlikte olmasını isterseniz, bu da ilginç bir seçimdir. Ancak rüzgardan duvağınız ve saçınız dağılabilir.

Süssüz gelin arabası olmaz! Gelin arabasının süslenmesinde, bu sizin zevkinizi yansıtsa da, önerimiz çok fazla büyük olmayan, bir demet beyaz veya renkli çiçeğin, aracın kaputu üzerine montesi şeklindedir. Çiçeklerin bozulma ihtimaline karşı, süslemeyi düğün saatine yakın bir zamanda yaptırmalısınız. Tabii araç da güneşte bırakılmamalıdır.

Gelin arabası 2

Gelin arabanızın seçimini en az 15-20 gün önceden yaparak, aracın bakımı, cilası vb. işleri için önünüzde zaman olmasını sağlayın. Bir şirketten araç kiralayacak olmanız durumunda ise, bu tür araçların her an bulunamayabileceğini düşünerek en az bir ay önceden şirketle temasa geçin.

Yurdumuz geleneklerini biliyoruz; gelin arabasıyla yola koyulduğunuzda para kapma yarışındaki çocukların hedefi olacağınız açıktır. Aracın önünü kesecek çocuklar sizden para zarfı almak için yarışacaktır. Maalesef tehlikeli tecrübeler de yaşanabilmektedir. Bazı sürücüler, çocukları korkutmak için arabayı üstlerine doğru sürmeleri büyük bir yanlıştır ve mutlu bir günün kötü bitmesine yol açabilir. En iyisi, içi az parayla dolu, bolca zarf hazırlayarak bunları çocuklara dağıtmaktır.

BAZI DETAYLAR

Aracınızı çiçekçiye götürmeden iç - dış temizliği yapılmış olmalıdır.

Süslerin uçmaması için araca sıkıca tutturmalıdır.

Kullanılan yapıştırıcılar aracın boyasına zarar vermemelidir.

Aracın ön koltuğunda şoföre ve çiftlere yardımcı olacak birinin bulunması iyi olur.

Torpidoda bisküvi, su, kolonya, kağıt mendil gibi gerekli olabilecek detayları unutmayın.

SAYFALAR

EMAIL LİSTEMİZE KAYIT OLUN