FOTO - VIDEO

FOTO - VIDEO

Düğününüzün Belgelerini Profesyoneller Oluştursun

Fotoğraf

Bu belgeler bir gün çocuklarınıza ve torunlarınıza bırakacağınız tarihi belgeler olacak. Kendi dedelerinizden, anneannelerinizden kalmış sararmış fotoğraflar var mı elinizde? Ne kadar basit tekniklerle çekilmiş fotoğraflardır onlar! Tabii videonun ismi bile duyulmamıştı o zamanlar!

Günümüzde teknoloji bize anılarımızı belgelemek için pek çok olanak sunmaktadır. Profesyoneller de artık dijital fotoğraf makinelerini tercih etmekteler. Kayıtlarını DVD formatında yapan kameralar ise gittikçe yayılmakta. Sadece makineler değil elbette! Değişik çekim teknikleri ile iç ve dış mekanlarda mükemmel çekimler yapılabilmekte. Bir kaç senedir var olan düğün fotoğrafçılığı gittikçe yayılmakta... Bu fotoğrafçılar sadece düğünü değil; evden çıkış halinizi, gelin odanızı, ayakkabılarınızı giyerken yaptığınız davranışları da başarı ile görünteleyip, çok doğal bir şekilde yansıtabiliyorlar. Tavsiye ederiz; gelin odasındaki hazırlıklarınızı da resimletin. Bu heyecanlı bekleyişiniz hatıralarınıza eklensin. Düğün fotoğrafçınız için deneyimli ve referanslı birini tercih edebilirsiniz.

Fotoğrafçınız ile düğününüzden 1 ay kadar önce görüşerek 15 - 20 gün önce de anlaşmanızı yapmanız yerinde olur. Düğününüze 1-2 gün kala fotoğrafçınızla buluşup, istediğiniz pozların ne tarz olması gerektiğini kararlaştırmanızı öneririz. Detayların not edildiğinden de emin olun.

Kendinizde ön plana çıkartılmasını ve kamufle edilmesini istediğiniz yönlerinizi belirtmeniz iyi olacaktır. Düzgün bir planlama sayesinde hayal ettiğiniz fotoğraflara rahatlıkla sahip olabilirsiniz. Düğün fotoğraflarınızda tüm haliniz fotoğraflarınıza yansıyacağından, iyi dinlenmiş ve uykunuzu almış olmanızı tavsiye ederiz.

Video

Davetlilerin salona gelişlerini çekmesi için fotoğrafçınızı uyarın. İlginç sahneler yakalanabileceği gibi, fotoğraf ve videonuz daha geniş konulu olabilir.

Fotoğrafçınızla mutlaka bir sözleşme imzalayın. Çekilecek yaklaşık poz adedini, fiyatı, ödemeyi, çekim yapılacak yerleri, negatiflerin (hafıza kartının) size verilip verilmeyeceğini ve diğer ayrıntıları mutlaka belgelendirin.

Fotoğrafçınız düğünde çekilen fotoğrafları misafirlerinize satacaktır. Fotoğrafların adet fiyatını tespit ederek sözleşmeye eklemekte fayda var. Kendi resimlerinize ödeyeceğiniz fiyatları da bilmek gereklidir. Bu fiyat genellikle davetlilere uygulanan ücretin yarısı ile üçte biri arasında olmasına rağmen pazarlık gücünüze bağlıdır..

Son senelerde dış ortamda da fotoğraf çektirmek moda. Genellikle stüdyo çekimlerine göre daha pahalıdır ama, doğal ışık ve manzara altındaki bu fotoğrafların keyfi de çok farklıdır. Ya bir kaç poz siyah-beyaz fotoğraf nasıl olur? Romantik ve nostaljik pozlar da ayrı bir hava katmakta....

Düğün koşuşturmanızdan sonra, video çekimizi CD ya da DVD ye aktarın. Dijital ortamda, yıllar geçse de düğünümüzü kalitesi bozulmadan izleyebilirsiniz.

Düğün fotoğrafçısı olarak hizmet veren Fatih Savruk Photography tavsiye edebiliriz. Konusunun uzmanı, modern, fotojurnalistik tarzıyla ve her bütçeye uygun fiyatlarıyla memnun kalacağınız bir fotoğrafçı.

SAYFALAR

EMAIL LİSTEMİZE KAYIT OLUN