DAVETİYE MODELLERİ

DAVETİYE MODELLERİ

Davetiye, Çevrenize Yaptığınız bir Duyurudur Aslında!

Davetiye 1

Davetiye de kesinlikle olması gereken bir gelenektir. Davetiye sayesinde, düğün törenininizin yerini ve zamanını davetlilere bildirdiğiniz gibi, üzerine yazacağınız LCV (Lütfen Cevap Veriniz) notu ile de, davetlinin düğüne gelip gelemeyeceğini önceden bilme şansınız olmaktadır. Atılmayıp yıllarca hatıra olarak saklanması da, düğün gününü hatırlamaya bir araç olmaktadır.

DAVETİYE KONUSUNDA İNCE NOKTALAR

Davetli listenizi 3 ay kadar önceden hazırlamalısınız.

Düğünden yaklaşık 2 ay önce davetiye tipini ve adedini belirleyin. Her aileye 1 adet davetiye gönderileceğini de unutmayınız.

Nikahınızı ve düğünüzü farklı yerlerde yapmanız halinde ve bazı kişileri sadece nikahınıza davet edecekseniz ayrı ayrı adetlerini belirleyiniz.

Davetiye siparişinizden önce nikah ve düğün mekanınızın yeri ile düğün tarihi belli olmalıdır.

Davetiye 2

Davetiyenize telefon numaranızı da yazarak, davetlilerin katılıp katılmayacaklarını size bildirebilmelerine olanak sağlayınız. (LCV: Lütfen Cevap Veriniz)

Davetiyelerin 1,5 ay önceden sizin elinizde olması iyi olur. Uzaktan gelecek olan konuklara davetiyelerini önceden göndermelisiniz.

Unutabileceğiniz ve sonradan akla gelebilecek kişiler için davetiyelerinizi bir miktar fazla yaptırın.

Matbaaya davetiyenizin prova baskısını görmeden davetiyelerinizin basılmasına onay vermeyiniz.

Davetiye siparişleri 100 adet ve katları şeklinde olabilmektedir.

Matbaa yada ajansla sözleşme yapın ve davetiyenin kod no.sunu, yazılacak metni, rengi ve teslim tarihinin belirtilmesini sağlayın.

Davetiyenize estetik ve güzellik katması amacıyla, davetli isimlerinin bir hattat tarafından yazılmasını isteyebilirsiniz.

SAYFALAR

EMAIL LİSTEMİZE KAYIT OLUN