ALYANS - TAKI

ALYANS - TAKI

Alyans Seçiminde Önemli Noktalar ve Kültürümüz

Alyans

Sevdiğimiz kişiye bağlılık ve sevgi ifademizin somut bir simgesi olan alyansın yuvarlak olması, aşkın sonsuzluğunu ve sürekliliğini sembolize etmesindendir. Sol elin yüzük parmağından kalbe kadar kesintisiz giden bir damarın olduğuna dair eski bir Mısır inanışından gelen etkiyle, alyans günümüzde de bu parmağa takılmaktadır.

İnsanların ömürleri boyunca en uzun kullanacakları takı alyanstır. Uzun yıllar boyunca kullanacak olduğunuz, ayrıca en anlamlı aksesuarınız olacak ve her baktığınızda o güzel anınızı hatırlatacaklarından alyanslarınızı seçerken dikkatli davranmalısınız. Alyanslar da herşey gibi zamanla değişime uğramakta. Değerli taşlar ile süslenmiş, beyaz ve sarı altından yapılmış modeller daha da şık bir görünüm sergilemekte. Vitrinlerde yer almakta olan, platin ve kırmızı altın da alyans modellerine değişik bir renk katmaktalar.

Son zamanlarda oldukça artan mücevher markaları da estetik dizaynları ile alyanslara bambaşka görüntüler vermekteler, damatlar için genellikle gelin için tasarlanan alyansın taşsız modelini sunuyorlar. Asil ve zarif görünümlü tek taş bir alyans mı, veya modern dizayn beyaz altın bir alyans mı? Seçenekler o kadar çeşitli ki, birbirinden güzel bu alyanslar içinden seçim yapmak sizi biraz zorlayacaktır. Tercihiniz her ne olursa olsun, vazgeçilmez bir takınız olacaklarından, her ortamda rahatlıkla kullanabileceğiniz, tarzınıza uygun bir seçim yapmanızı öneririz.

Öncelikle zevkinize uygun bir dizayn bulabilmek için zaman ayırmanız gerekiyor. Araştırmaya en azından bir ön fikir vermesi amacıyla belli başlı kuyumcuların internet sitelerinden başlayabilirsiniz.

Alyans seçerken ilk olarak hangi metali istediğinize karar vermelisiniz.

Birbirinizin yüzükleri içerisine isimleriniz ve nişan tarihiniz yazılmalıdır.

Takı

Tasarım özel olacaksa, 1 ay kadar önceden sipariş verin.

Yüzük denerken parmağınıza rahat ve tam olarak yerleşmesine dikkat etmelisiniz.

Yorgunluk veya sıcaktan parmağınızın şiş olabileceğini unutmayın.

Diğer takılarınızın seçiminde, alyansınız ile uyumlu olmasına önem veriniz.

Ömrünüz boyunca hediye olarak alacağınız ve vereceğiniz en anlamlı hediyeleri seçmek üzeresiniz.

Geline takılacak olan takıların seçiminde genellikle kayınvalideler rol alır. Yakınlık durumunuza göre, alışverişe kendisi ile birlikte çıkmak, kendi zevkinize ve tarzınıza uyan modellere karar verebilmenizi sağlar. Size takılacak olan bu takıları bir ömür boyu siz kullanacağınız için kendi seçme şansınız olursa takılarınızı daha beğenerek takabilirsiniz. Gelinliğinizde Swarovski taşlar bulunacaksa, inci yerine pırlanta takılar daha uygun olacaktır. İnci setlerin modası geçmiyor. Bu sene, zümrüt ve üzere renkli taşlar da moda. Beş ve yedi taşlardan oluşan artık pek fazla tercih edilmiyor, ancak tam tur alyanslar da moda.

Damat için takı seçimi daha kısıtlı olarak yapılır. Seçenekler saat, tek taş yüzük veya yaka iğnesi olabilmektedir.

Takı ve alyans seçiminizde İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerimizde yaşıyor olmanız, seçim yapmanızda sizi daha çok zorlayacaktır. Özellikle İstanbul da Kapalıçarşı yı gezmek bir gününüzü alabilir.

SAYFALAR

EMAIL LİSTEMİZE KAYIT OLUN